11 krok w aplikacji TAX FREE

15 kwietnia 2017

Na początku nie doczytałam do czego służy ten SplitViewController, myślałam że będę miała od razu wysuwane menu, które przerobię na własną wizję. Niestety nie da się – chciałam dodać ToolBar, a tu się wysypuje. Po doczytaniu SplitViewController rozdziela 2 widoki: oddzielny na widok poziomy a oddzielny na poziomy. Oczywiście w zależności od urządzenia. W związku z tym przerabiam na zwykły StoryBoard, czyli zwykłą aplikację z tym samym widokiem dopasowującą się do rozdzielczości ekranu.

Po zostawieniu tylko UITableViewController jako inicjującego kontrolera, podpięłam rozwijane menu i StatusBar z biblioteki CosmicMind, ale nie mogłam podpiąć się pod przycisk rozwijanego menu ani pod przycisk menu, pomimo programowego przypięcia akcji:

newFABMenuItem.fabButton.addTarget(rootViewController, action: #selector(handleNewFABMenuItem(button:)), for: .touchUpInside)

Wydaje mi się, że problemem jest TableViewController, którego deklarację mogę zapisać tak:

class MasterViewController: UITableViewController==

class MasterViewController: UIViewController, UITableViewDataSource, UITableViewDelegate

Nie wiem jak przechwycić zdarzenie z buttona i wskazać TableViewControllera jako delegata, ponieważ lekko zagmatwana dla mnie jest hierarchia w bibiotece Material (Cosmic Mind).

Jak widać powyżej będzie możliwość wyszukiwania, ale muszę się zastanowić co klient w pierwszej kolejności chce widzieć: nazwę sklepu, czy nazwę towaru który kupił? Po wejściu w szczegóły będzie miał możliwość na danych już wprowadzonych dodać kolejny dokument.

Tagi: ,

 
RSS GitHub PinterestFacebook
email: contact@melastudio.pl
2019 © by MelaStudio