blog

15 krok w aplikacji TAX FREE i chwila refleksji

8 maja 2017

Wreszcie wyszło. Problemy z wywołaniem funkcji innego kontrolera udało się rozwiązać rzutowaniem:

(rootViewController as? ViewController)?.showSwipeMenu()

Działa:

Brakuje ikonek w menu i dodam jeszcze przy sprzedawcy ikonę kategorii zakupionego towaru, tylko później. W menu pod „W pobliżu” będzie mapka sklepów w pobliżu jeżeli chce się udostępnić swoją lokalizację. Mapka szybko do zrobienia, natomiast naniesienie punktów wymaga skorzystania z webserwisu, który trzeba napisać i który udostępnia adresy sklepów – kolejny etap do zrobienia :)

Teraz podłączenie SQLLite – jestem w 1/4 drogi, bo mam klasę do utworzenia i połączenia bazy, jutro szybko dokończę oprogramowywanie tabel podrozny, rachunek, sprzedawca, ustawienia.


Moje dzisiejsze refleksje dotyczą:

  • gnuśnienia w pracy, bo nie mam się od kogo uczyć, bo albo trzymają dla siebie albo nic nie wiedzą.
  • potrzeby zmian na lepsze, w tym warunków płacy.
  • potrzeby robienia czegoś, żeby nie stać w miejscu i nie marnować czasu, malutkimi kroczkami.
  • obserwacji natury ludzkiej, tj. jestem introwertyczką, zawsze obserwuję i przetwarzam. Dziś byłam na konferencji MCE 2017 (http://2017.mceconf.com). Są tu ludzie bardzo różni, ale życzliwi. Niektórzy nastawieni na siebie, tak jak dziś widziałam jak dziewczyna w trakcie wykładu zajęta była swoim blogiem i komentarzami – nie podobało mi się, że w internecie przedstawiała siebie jako całkiem inną osobę, ładną i młodą, wystylizowaną. No cóż pewnie podejście biznesowe, każde kłamstwo przejdzie byle się sprzedać. Programistów łatwo odróżnić od designerów, bo chodzą zwykle sami i siedzą z komputerem, nie gadają z nikim, boją się odezwać. A ja kim jestem? Sama nie wiem bo ani programistą w pełni ani designerem w pełni, choć dziś jeden przypiął mi łatkę designerki, bo dziewczyna :)
  • chcę robić nadal to co robię ale w zespole a nie sama. ZAWSZE wartość dodana powstaje w zespole, samemu trudno. Trudno też trafić do dobrego zespołu – mam tu na myśli zatrudnienie u kogoś lub zatrudnienie kogoś. I chcę mieć z tego satysfakcję nie tylko finansową. Do tej pory już zdążyłam się przekonać, że mój sukces ma wielu ojców, tylko ja jakoś na końcu tego łańcuszka. Nie chcę już tak dalej.
  • dziś na konferencji padło między innymi taki zdanie: „bez ludzi nie ma technologii” i na płaszczyźnie praca i na płaszczyźnie klient i biznes. Padło też słowo „emocje”, że ludzie ich szukają i chcą je przeżywać używając technologii. Tak jak z pasją, że trzeba robić co się lubi, a pieniądze w końcu przyjdą. Chcę w to wierzyć że tak będzie. Tylko wtedy będę miała problem co z nimi zrobić :) hehehe
Tagi: ,

iPhone_MelaStudio
 
RSS GitHub PinterestFacebook
email: contact@melastudio.pl
2018 © by MelaStudio