Opis aplikacji TAX FREE

1 marca 2017

Pomysł na aplikację w konkursie Daj się poznać 2017 wzięłam z pracy, bo na co dzień zajmuję się tym tematem. Każda aplikacja dzisiaj to BARDZO duże koszty dla firmy, bo przecież nikt za darmo pracować nie będzie, no chyba że do pokazania się w konkursie :).

W tym przypadku chciałam nauczyć się jak się robi aplikacje w Swift, nowym języku funkcjonującym od 2016r. podobno bardzo intuicyjnym. Za sobą mam doświadczenie w pisaniu aplikacji w Objective C, tylko że tamta aplikacja była bardzo prosta.

Aplikacja TAX FREE, jako że jak każdy, lubię ładne rzeczy, ma być:

– ładna – tutaj zamierzam zastosować modny ostatnio Material Design (stosowany głownie w aplikacjach na Androidzie).

– umożliwiać zgłaszanie przez obcokrajowców dokumenty TAX FREE (umożliwiające ubieganie się później od sprzedawców zwrotu VAT) za pomocą serwisu https:// granica.gov.pl/TaxFree (bliższe informacje o całym funkcjonowaniu TAX FREE na ww stronie). W skrócie chodzi o to, żeby polski sprzedawca więcej sprzedał, natomiast klient-obcokrajowiec był zadowolony, bo wróci do tego sprzedawcy po zwrot podatku i w rezultacie zapłaci wartość towaru bez podatku VAT. Tu na terenach przygranicznych handel kwitnie, a wiadomo, że jak jest handel, to teren się rozwija.

– zgłoszone dokumenty przechowywać w lokalnej bazie danych na telefonie w celu ich późniejszego przeglądania i ewentualnie agregowania co się kupiło.

– pokazywać na mapce Polski sklepy, które wystawiają dokumenty TAX FREE (bo nie wszystkie mogą, ponieważ muszą spełnić określone warunki – na w/w stronie jest to opisane)

Dodatkowo do aplikacji prawdopodobnie zaprogramuję serwis utrzymujący i „wystawiający” do aplikacji aktualną bazę sprzedawców wystawiających dokumenty TAX FREE.

Na razie tyle, jutro programowanie :)

Tagi:

 
RSS GitHub PinterestFacebook
email: contact@melastudio.pl
2019 © by MelaStudio